معامله امن

اگر قصد معامله دارید،
معامله امن خود را
خودتان استارت بزنید.

معامله امن، سرویسی از سما (سامانه معاملات امن ایران) است که برای تبادل همه یا بخشی از هزینه معامله کالا یا خدمات بین خریدار و فروشنده ارائه می‌شود.

❮ ❮ ❮

معامله امن چیست؟

معامله امن سما راهکاری برای ایجاد اعتماد در انواع معاملات

معامله امن، سرویسی از سما (سامانه معاملات امن ایران) است که برای تبادل همه یا بخشی از هزینه معامله کالا یا خدمات بین خریدار و فروشنده ارائه می‌شود. از طریق این سرویس هزینه معامله تا زمان نهایی شدن آن، نزد سما باقی می‌ماند. در صورتی که تعهدات مورد توافق توسط فروشنده انجام شود و مورد تایید خریدار قرار گیرد، مبلغ به نفع فروشنده آزاد خواهد شد. در صورت عدم انجام تعهدات مورد توافق توسط فروشنده و اعلام مشکل از سوی خریدار، موضوع توسط سما (سامانه معاملات امن ایران)، مورد داوری قرار گرفته و در صورت اثبات، مبلغ معامله به حساب خریدار بازگشت داده خواهد شد.
در معاملات، طرفین با مساله عدم اعتماد و عدم تحقق تعهدات، روبرو هستند و سما با استفاده از راهکارهایی مثل تعیین شرایط معامله و تعهدات طرفین، واریز وجه معامله به حساب امانی، میانجی‌گری و داوری در صورت بروز اختلاف و تسویه وجه با طرفین بر اساس تحقق تعهدات، تجربه یک معامله امن را برای طرفین رقم می‌زند و نتایجی مثل تضمین امنیت وجه معامله و کاهش ریسک‌های مرتبط و افزایش حجم معاملات بر اثر اعتمادسازی را در پی دارد.

راهکار معامله امن برای طیف وسیعی از کاربران و کسب و کارها کاربرد دارد و هر جا دغدغه کاربران در معامله عدم اعتماد به همدیگر باشد سرویس معلمله امن سما یک راهکار برای حل این مساله است.

مزایای معامله امن

معامله امن چطور کار می کند؟

معامله امن سما در چند مرحله ساده انجام می شود.

1.توافق طرفین و قبول معامله
2.پرداخت مبلغ توسط خریدار
3.تأیید معامله توسط خریدار
4.واریز مبلغ به فروشنده

چه چیزهایی را از طریق “معامله امن”، می توان معامله کرد؟

سما،
چطور ریسک‌های معامله را برای خریداران از بین می برد؟

پرسش های شما و پاسخ ها

فرآیند یک معامله در سما (سامانه معاملات امن ایران)، چقدر طول می کشد؟

هر معامله در سما، شرایط و وضعیت منحصر به فردی دارد که بسته به نحوه پیشرفت معامله، مدت زمان متفاوتی خواهد داشت و وابسته به توافق طرفین می باشد و سما دخالتی در این توافق نخواهد داشت. دقت کنید که در تسویه وجوه با فروشنده و خریدار، زمان فرآیندهای امور بانکی خارج از کنترل سما می باشد.

سما (سامانه معاملات امن ایران)، چطور خطر کلاهبرداری و ریسک های معامله را از بین می برد؟

طبق مراحل زیر، سما، خطر کلاهبرداری و ریسک های معامله را از بین می برد:

  • سامانه سما، هویت فروشندگان خود را حتما احراز می کند و قبل از احراز هویت ایشان، امکان انجام معامله از طریق سامانه برایشان فراهم نخواهد بود.
  • قبل از ارسال معامله به فروشنده، وجوه مربوط به معامله از خریدار دریافت شده و در حساب امن فروشنده، نزد سما قرار می گیرد.
  • خریدار مهلت بررسی کالای دریافتی و تطبیق با توافق اولیه را دارد در حالی که هنوز وجوه معامله در حساب امن فروشنده، نزد سما به امانت قرار دارد.
  • در صورت بروز اختلاف در معامله، تیم داوری سما (سامانه معاملات امن ایران) با بررسی توافقات اولیه، مستندات، تصاویر و قراردادهای معامله اقدام به صدور رای می نماید.

کارمزد سامانه سما در خدمت معامله امن چقدر هست و چطور پرداخت می شود؟

کارمزد خدمت معامله امن سما، برابر با 1 درصد از ارزش معامله، با حداقل کارمزد 1000 تومان و حداکثر 200،000 تومان می باشد. در حال حاضر کارمزد معاملات از طرف خریدار دریافت می گردد و در زمان پرداخت مبلغ معامله، به ارزش معامله افزوده می شود.

حداکثر ارزش هر معامله در خدمت معامله امن سما چقدر است؟

مبلغ کل قابل پرداخت (با احتساب کارمزد سامانه) می تواند حداکثر برابر با 100،000،000 تومان (صد میلیون تومان) باشد.

اگر در مسیر معامله دعوا و یا عدم توافقی اتفاق بیوفتد، راهکار سما (سامانه معاملات امن ایران) چیست؟

از آنجایی که مراحل مربوط به داوری و حل اختلاف زمان بر می باشد، سما به طرفین معامله توصیه می کند که دعوا یا عدم توافق را با صحبت فیمابین حل و فصل نمایند. در غیر این صورت شما می توانید در هر مرحله، با استفاده از دکمه "گزارش مشکل" مورد خود را اعلام کنید تا کارشناسان پشتیبانی سامانه بررسی های لازم را تا رفع مشکل انجام دهند. همچنین از طریق صفحه تماس با ما، می توانید با کارشناسان پشتیبانی سامانه در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنند و یا در صورت عدم رفع مشکل، موارد مطرح شده را به تیم داوری سما ارجاع دهند که مورد بررسی قرار گیرد.

مشاهده همه پرسش ها