پرداخت امنِ
چهار یِ امن خریدار و فروشنده

آشنایی با پرداخت امن در دیوار arrow
divar banner divar banner
❮ ❮ ❮
telegram header
buyer story buyer story
  seller story seller story
   telegram footer
   icon

   سرویس پرداخت امن، نتیجه سال‌ها فعالیت سما (سامانه معاملات امن ایران) در زمینه تجارت الکترونیک است که با هدف افزایش امنیت معاملات آنلاین، به کاربران دیوار ارائه می‌شود.

   مزایای معامله امن

   با پرداخت امن سما، خریدار نگران تحویل نگرفتن سفارش یا دریافت محصول معیوب نیست. خیال فروشنده نیز راحت است که خبری از دریافت رسید جعلی یا حتی عدم‌واریز مبلغ توافق‌شده نخواهد بود.

   پرسش های شما و پاسخ ها

   چرا به سما اعتماد کنم؟

   سما (سامانه معاملات امن ایران)، یک شرکت دانش‌بنیان و زیرمجموعه گروه توسن (بزرگ‌ترین و باتجربه‌ترین شرکت در زمینه خدمات مالی) است که با مجوز پرداخت‌یاری از بانک مرکزی و نماد اعتماد از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، معاملات شما را ضمانت می‌کند.

   کارمزد شما چقدر است؟

   کارمزد ۱ درصد از مبلغ معامله، میزان کارمزد استفاده از سرویس پرداخت امن سما است که توسط خریدار پرداخت می‌شود. حداقل کارمزد نیز ۱۰۰۰ تومان و حداکثر آن ۱۰۰.۰۰۰ تومان است.

   اگر فروشنده کالای معیوب ارسال کند، چه اتفاقی می‌افتد؟

   در چنین شرایطی، شما به‌عنوان خریدار باید ازطریق صفحه جزییات معامله خود و در بخش پشتیبانی، مشکل پیش‌آمده را گزارش کنید. تیم داوری و پشتیبانی سما، بلافاصله به موضوع رسیدگی می‌کند و درصورت صحت ادعای شما، مبلغ معامله را به حساب‌تان بازمی‌گرداند.

   اگر از از انجام معامله پشیمان شوم، می‌توانم آن را لغو کنم؟

   بله. قبل از پرداخت مبلغ معامله توسط خریدار، می‌توانید با استفاده از دکمه‌ لغو معامله، انصراف خود را اعلام کنید. پس از پرداخت نیز همچنان با مراجعه به بخش پشتیبانی می‌توانید درخواست خود را ثبت کنید.

   اگر طرف مقابل، معامله را انجام ندهد، چه اتفاقی می‌افتد؟

   در این صورت، شما می‌توانید ازطریق دکمه «پشتیبانی» موضوع را به کارشناسان سما اعلام کنید تا آن‌ها بررسی‌های لازم را انجام دهند و مشکل را رفع کنند.

   مشاهده همه پرسش ها